Strona główna » Blog » Czas na bajeczkę :)

Czas na bajeczkę :)

Data dodania: 03-10-2018 Wyświetleń: 1974


Czas na bajeczkę alt????
Kto czyta swoim skarbom łapka w górę alt????alt????alt???? alt????

Do korzyści i walorów z czytania dzieciom bajek nie muszę chyba was przekonywać. Nie od dziś wiadomo, że czytanie rozwija intelektualnie nasze dziecko, pomaga zbudować więź i odpręża.
Wieczorne bajki w formie filmowej nie mają już tylu korzystnych działań.
Warto zaznaczyć, że dzieci które oglądają bajki na tablecie czy telefonie, przynajmniej godzinę przed snem mają trudności z zaśnięciem i gorzej śpią w nocy. To zmęczenie z niewyspania przenosi się na kolejny dzień. Dziecko jest marudne, niechętne do jedzenia i wszelkiej aktywności. Szuka drzemki by odespać co znowu nie ułatwi zaśnięcia wieczorem. Mniej chętnie podejmuje aktywność fizyczną i szuka zastrzyku energii w słodyczach, oraz dla zabicia czasu ogląda bajki wieczorem. Koło się zamyka.

Bajki w formie filmowej, nie są złem ostatecznym alt????Jeśli Twoje dzieci oglądają bajki to nie znaczy, że jesteś złą mamą. Moje również oglądają bajki alt????
Mądre, edukacyjne bajki o odpowiednich porach i w odpowiedniej ilości są jak najbardziej OK. Czy wyobrażacie sobie własne dzieciństwo bez bajek z TV? Wszytko jest dla ludzi alt???? wystarczy umiejętnie z tego korzystać i zachować umiar w jednym i drugim alt????

W dzisiejszym cyber zabieganym, zmechanizowanym świecie fajnie jest wrzucić taką stop klatkę i zatrzymać świat na te 15 min.
Tylko Ty i Twoja pociecha/y przyjemne światło, cisza i świat bajek.

P.S. Czy wy też musicie choćby przez minutę miziać, głaskać i drapać swoje księżniczki? alt:)

alt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
© 2020 apfitness.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu