Strona główna » Blog » Czy wiesz, że są takie części ciała, których kształtu nie zmienisz ćwiczeniami?

Czy wiesz, że są takie części ciała, których kształtu nie zmienisz ćwiczeniami?

Data dodania: 30-10-2019 Wyświetleń: 4293


Czy wiesz, że są takie części ciała, których kształtu nie zmienisz ćwiczeniami?

Podejmujemy aktywność fizyczną z kilku powodów. Jednym z nich i najczęstszym jest zmiana naszej sylwetki. Są jednak takie zmiany, których nie osiągniemy za pomocą ćwiczeń.

Kostki i nadgarstki - Nie jesteśmy w stanie w znaczący sposób zmienić obwodu tych dwóch punktów naszego ciała. Jedynie przy sporej otyłości, gdy otulina tłuszczowa jest spora, rzeczywiście możemy zaobserwować zmniejszenie obwodu, podczas redukcji tłuszczu z całego ciała. Podczas dużych spadków wagi te obwody się zmienią, ale do pewnego stopnia.
Mam tu na myśli sytuacje, gdy dotykając kostkę czy nadgarstek pod skórą wyczuwamy kości. Nie jesteśmy w stanie jeszcze bardziej zmniejszyć ich obwodu ani nabudować go (no chyba ze bardzo przytyjemy, ale tego nie osiągniemy za pomocą ćwiczeń).

Odstające uszy - kiedyś natknęłam się na "cudowny" ???? zestaw ćwiczeń dzięki którym można wyćwiczyć mięśnie uszu tak by same uszy były bardziej przyległe do głowy ???????? Nie musze chyba tego wyjaśniać. Nie dajcie się proszę na to nabrać.

Opadające powieki ???? - to też coś z cyklu " cudowne ćwiczenia, których nie znasz, a odmłodzą Twój wygląd w kilka dni" ????‍♀️ Pani (no bo przecież facetom opadające powieki nie przeszkadzają) na filmie wykonywała dziwne miny i było to bardziej śmieszne niż rzeczywiście przydatne ????
Wiem o masażach, które poprawiają napięcie mięśni i skóry, ale nie znam żadnych skutecznych ćwiczeń na opadające powieki. 

Najbardziej spopularyzowany mit i dlatego zostawiłam go na koniec ????????

Ćwiczeniami zbudujesz sobie biust ???? - Kochane, gdyby tak było, to ja jako pierwsza nosiłabym miseczkę C ???????? Fakty są takie, ćwiczenia mogą ujędrnić biust, podnieść go nieco i uelastycznić. Ćwiczeniami możesz pomniejszyć biust, bo spalasz zawartą w nim tkankę tłuszczową (nie, nie da się chudnąć z brzucha i zostawić pełny biust)
ALE... ćwiczeniami nie powiększysz biustu ????????. Można za pomocą ćwiczeń na klatkę piersiową powiększyć mięsień piersiowy, ale w efekcie otrzymasz męski cyc ???? a nie kobiecą pierś ????Czy na pewno o to ci chodzi???
Większości kobiet pewnie nie????‍♀️

Dajcie znać czy któraś z wymienionych części ciała była dla was zaskoczeniem????????
Napiszcie mi w komentarzu czy próbowałyście kiedyś takich "cud" ćwiczeń, a nie poskutkowało.

Wysportowana kobieta na siłowni

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
© 2020 apfitness.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu