Strona główna » Blog » Jak korzystać z planeta rodzinnego

Jak korzystać z planeta rodzinnego

Data dodania: 20-01-2021 Wyświetleń: 2801


Gdy obowiązków przybywa, coraz szybciej gonisz, ciągle o czymś zapominasz i coraz częściej masz wrażenie, że nie ogarniasz? Jest na to rozwiązanie, by ściągnąć z ciebie ten ciężar. 

Dziś chciałam pokazać Ci jak korzystać z mojego planera rodzinnego tak, by twoja codzienność stała się spokojniejsza i bardziej poukładana.
Kiedyś już pisałam o planerze miesięcznym dostępnym na www.apfitness.pl ale bardziej pod kątem jak powstał i jakie korzyści może Ci przynieść. Dziś chciałam rozwinąć się nieco bardziej pod kątem samego użytkowania.
Planer rodziny jaki stworzyłam, został oparty na bazie moich doświadczeń i praktycznych rozwiązań, jakie najskuteczniej sprawdziły się w moim domu. Każda karta jest do samodzielnego zapisania. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak wypełnić go krok po kroku.

Zacznij od:
????W prawym górnym rogu wpisujemy miesiąc.
????W niewielkich polach każdej kratki numerację dnia miesiąca.
????W pola po prawej, gdzie jest miejsce na członków rodziny wpisujemy, albo kolorem, albo oznaczamy np. kolorową kropką, domowników. Dzięki temu prostemu zabiegowi, gdy danego dnia wpiszesz np 14:00 dentysta zielonym mazakiem, już wiesz że wizyta tyczy się męża, bo on jest zaznaczony na zielono.
???? Teraz gdy mamy wpisany miesiąc, numerację dni oraz domowników wypisujemy wedle oznaczeń kolorystycznych dodatkowe zajęcia dzieci, wizyty u specjalistów lub czarnym długopisem wydarzenia, które tyczą wszystkich. Możesz również wpisać podział obowiązków kto czym i w jaki dzień ma się zająć. Takich rzeczy nigdy nie wypisuj sama, najlepiej, by zrobić to za obopólną zgodą i informacją. Planer nie jest tylko dla Ciebie, ale dla całej rodziny. Ustalcie wszystko tak, by każdy wiedział o co chodzi i wyraził zgodę na decyzje dotyczące poniekąd wszystkich.
Przykładową rozpiskę ze stycznia zobaczycie poniżej

Planer powieś w widocznym miejscu tak, by każdy miał do niego wgląd np. na lodówce. Trzymaj długopis w pobliżu tak, by zawsze można było coś dopisać. Skreślanie mijających dni bywa pomocne przy małych dzieciach, by zorientowały się jaki dziś dzień.
Takie rozwiązanie organizacji dla dzieci, edukuje ich w kwestiach: co to jest kalendarz, jak działa, o mijającym czasie, o systematyczności i odpowiada na pytanie „za ile dni….?” jeśli nie może się na coś doczekać np. urodziny.

alt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
© 2020 apfitness.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu