Strona główna » Blog » Jeśli dużo siedzisz i bolą Cię plecy to dzisiejszy post jest dla Ciebie.

Jeśli dużo siedzisz i bolą Cię plecy to dzisiejszy post jest dla Ciebie.

Data dodania: 24-10-2019 Wyświetleń: 1272


Jeśli dużo siedzisz i bolą Cię plecy to dzisiejszy post jest dla Ciebie.

Prezentowane ćwiczenie jest zalecane generalnie wszystkim osobom, które borykają się z bólem pleców w odcinku lędźwiowym i piersiowym.
Możesz wykonać je nie wstając od biurka, nawet kilka razy w ciągu dnia. Ćwiczenie przyniesie ulgę Twoim plecom i da chwilę wytchnienia.

Siedząc prosto na krześle załóż nogę prawą na nogę lewą (noga prawa na górze). Lewą rękę oprzyj na zewnętrznej stronie prawego kolana i wykonaj skręt tułowia przez prawy bark. Staraj się spojrzeć maksymalnie za siebie, skręcając przy tym maksymalnie barki, ale nie poruszając miednicą (to ważne). Dla pogłębienia ruchu możesz prawą ręką sięgnąć za siebie.
Wytrzymaj w pozycji ok 30 s do minuty. Oddychaj swobodnie. Wykonaj ruch w maksymalnym zakresie swoich możliwości przy zachowaniu prawidłowego ustawienia ciała.

Jeśli ból pleców jest Twoją częstą przypadłością, należałoby zastanowić się nad jego przyczyną. Jeśli wystarczy, że się porozciągasz, wymasujesz i ból przechodzi, może to świadczyć o intensywnej pracy w ciągu dnia, nieprawidłowej pozycji w której długo przebywasz lub słabym mięśniom.
Polecam w takim przypadku zapoznać się z programem treningowym "Zdrowe, silne Plecy". Ćwiczeniami wzmocnisz grzbiet, rozciągniesz, a do tego nauczysz się automasażu z udziałem piłki tenisowej lub rollera.
Jeśli samo rozciąganie i masaż nie niwelują Twojego bólu, warto sprawdzić sprawę dogłębniej i udać się do lekarza.
alt
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
© 2020 apfitness.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu