Strona główna » Blog » Rodzicielstwo i praca to sztuka wyboru i rezygnacji.

Rodzicielstwo i praca to sztuka wyboru i rezygnacji.

Data dodania: 21-10-2020 Wyświetleń: 2563


Rodzicielstwo i praca to sztuka wyboru i rezygnacji.

 

Nie łatwo to połączyć, ale jest to możliwe. Zazwyczaj, te dwa filary naszego życia sprawiają, że musimy na pewien czas zrezygnować lub ograniczyć nasze pewne działania.

 

Mam trójkę dzieci… trójkę małych dzieci, które wymagają olbrzymich pokładów mojej uwagi i najchętniej chciałyby tej uwagi indywidualnie. Pracuję… a nawet gorzej, bo jestem właścicielem prężnie rozwijającej się firmy, co każdy przedsiębiorca wie z czym to się wiąże. To spowodowało, że musiałam zrezygnować na czas nieokreślony z pewnych rzeczy i zrobiłam to absolutnie świadomie w imię spraw dla mnie ważniejszych.

 

Zrezygnowałam z mojego hobby, jakim są konie i malowanie. Ograniczyłam wyjścia towarzyskie i kulturalne.

Raczej rzadko jestem na bieżąco z filmami i serialami, bo zwyczajnie nie mam na to czasu lub zasypiam przy oglądaniu.

 

Z czego Ty zrezygnowałaś? Napisz w komentarzu w ramach ćwiczenia i samouświadomienia, a jeśli nie chcesz pisać to przemyśl temat.

 

Nie zrozum mnie źle. Nie zamieniłabym swojej sytuacji na nic innego. Dobrze jest być świadomym, że w rodzicielstwie naturalną rzeczą jest rezygnować z czegoś, przecież się nie rozdwoisz. Jeśli rezygnujesz świadomie, budzi to dużo mniejszą frustrację. To tak jak kończy się w naszym życiu pewien etap dzieciństwa i „pora” dorosnąć. Teraz pora zostać rodzicem w pełnym znaczenia tego słowa.

 

Uświadomienie z czego się rezygnuje, niesie za sobą wielką moc.

Wiedząc z czego rezygnujesz, jesteś mniej sfrustrowana.

Nie musisz rezygnować totalnie ze wszystkiego i możesz wybrać co jest dla ciebie najważniejsze.

Paradoksalnie, teraz gdy jesteś rodzicem, okazuje się co jest dla Ciebie najważniejsze. Gdy masz ograniczony czas musisz wybrać.

 

Dla mnie praca jest ważna, bo niesie w sobie moją pasję i misję pomocy innym kobietom. Motywacje, pomoc treningową, pomoc organizacyjną, pomoc kulinarną, inspirację do spędzania czasu itd.

 

Nie zrezygnowałam również z treningów, są ważne dla mojego zdrowia, ciała oraz umysłu.

 

Pamiętaj! Często jest to rezygnacja tymczasowa, bo dzieci kiedyś dorosną. Działając jednak świadomie dostrzegasz ważność swoich wyborów i określasz swoje priorytety.


alt


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
© 2020 apfitness.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu